Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

LATVIJAS START-UP UZŅĒMUMOS INVESTĒTI VISMAZ 110 MILJONI EIRO 26.09.2016

Latvijas start-up uzņēmumi jeb jaunuzņēmumi piesaistījuši investīcijas vismaz 110 miljonu eiro apmērā, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas jeb Startin.LV valdes priekšsēdētājaJekaterina Novicka.

Viņa norādīja, ka šāda summa iegūstama no publiski pieejamās informācijas, jo par atsevišķu darījumu summām informācija netiek izpausta.

Igaunijas start-up uzņēmumi investīcijās piesaistījuši 330 miljonus eiro, bet lietuvieši – 140 miljonus eiro, atklāja Novicka. Latvijā ir 240 start-up uzņēmumi, Lietuvā šis rādītājs ir līdzīgs, bet Igaunijā ir apmēram 350 start-up uzņēmumi.

"Ar Lietuvu mums situācija ir diezgan līdzīga, un pašlaik aktīvi konkurējam, jo arī viņi ir kļuvuši aktīvi – gan valsts pusē, gan start-up komūnā," sacīja Novicka.

"Runājot par Igauniju, viņiem jau ir start-up uzņēmēji trīs paaudzēs. Pirmie bija ‘Skype’, otrie – ‘Skype’ dibinātāji un darbinieki, kas veidoja jaunus uzņēmumus, bet trešie – jau šo otro start-up uzņēmumu dibinātāji un darbinieki, kas dibina jaunus uzņēmumus," skaidroja Novicka, piebilstot, ka “mēs pašlaik esam pirmās fāzes beigās un otrās sākumā."

Viņa gan neuzskata, ka Igaunija ir neaizsniedzama. "Lai arī Igaunija ir dažas paaudzes priekšā, mums ir savas priekšrocības, piemēram, asociācija, līdz kurai ne Igaunijā, ne Lietuvā neviens nav ticis. Latvijā tieši start-up vidē viss burbuļo, ir daudz entuziastu, līdz ar to neuzskatu, ka Igaunija ir neaizsniedzama."

"Mums ir konkrētas nozares, kas ir stipras, – zinātniskie start-up uzņēmumi, kas Igaunijā un Lietuvā nav tik veiksmīgi, finanšu tehnoloģiju joma, virtuālā realitāte," uzskaitīja Novicka.

www.labsoflatvia.com
visas ziņas