Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Ar Rietumu Bankas atbalstu Latvijā norisināsies startauptiskais “FinTech” stārtapu konkurss 03.03.2015

Šī gada pavasarī Latvijā norisināsies pirmais Latvijā vērienīgs starptautiskais stārtapu konkurss «Rietumu FinTech Challange by TechHub Academy». Piedalīties šajā konkursā varēs jauni uzņēmumi no visas pasaules, kas darbojas tehnoloģiju attīstībā finanšu servisa jomā.

Labākais stārtaps saņems 5000 eiro balvu – sava biznesa attīstībai.

Konkursa galvenais partneris – Rietumu Banka.

Pēdējā desmitgadē stārtapu kvantitāte un kvalitāte Latvijā un pasaulē nemainīgi pieaug. Jaunu uzņēmumu popularitāti, kā arī to faktu, ka biznesa sabiedrība stārtapos saskata nopietnu potenciālu un reālas iespējas nest labumu biznesa attīstībai, pierāda tas, ka arvien lielāks skaits starptautisko investoru, universitāšu un korporāciju tiecas veidot labvēlīgus nosacījumus jaunu kompāniju attīstībai, it īpaši IT un hi-tech sfērā.

Latvijā šobrīd darbojas vairāki biznesa inkubatori, pagājušajā gadā tika izveidots Latvijas biznesa eņģeļu tīkls, kur privātpersonas un kompānijas darbojas, kā mentori un kapitāla donori jaunajām kompānijām. Konkurss «Rietumu FinTech Challange by TechHub Academy», kas turpina šo tendenci, kļūs par pirmajām sava veida sacensībām stārtapiem Fintech sfērā. Organizatori paredz, ka konkurss sniegs tā dalībniekiem ne tikai iespēju piesaistīt līdzekļus biznesa attīstībai, bet, kas ne mazāk svarīgi, iepazīstināt biznesa sabiedrību ar savam inovatīvām idejām finanšu servisa sfērā, piesaistīt partneru un investoru uzmanību, prezentēt savu tirgus un servisa attīstības vīziju.

Kā atzīmē Rietumu Bankas Valdes loceklis Renāts Lokomets: „Mūsdienu finanšu pakalpojumu tirgū FinTech inovācijas  raisa nemainīgi augstu interesi progresīvo banku vidū, kas tiecas stiprināt savu vadošo lomu nozarē un sniegt klientiem mūsdienīgus un kvalitatīvus pakalpojumus ērtā un efektīvā formā, jebkurā vietā, jebkurā laikā. Mēs Rietumu Bankā esam pārliecināti, ka sinerģija starp tradicionālo banku sektoru un FinTech nozari ir ļoti liela. Savu dalību konkursa organizācijā uzskatām par svarīgu soli virzienā uz aktīvu finanšu servisa un elektroniskās komercijas inovāciju un jaunu daudzsološu projektu atbalstu. Veiksmīgi realizētie Baltijas valstu projekti liecina par vietējo stārtapu augsto potenciālu globālajā tirgū”. 

Konkursa organizators ir Latvijā pirmā un lielākā IT un tehnoloģiju jauno uzņēmumu koprades telpa TechHub Riga. Kopā ar Rietumu Banku par tā partneriem ir kļuvuši kompānija Microsoft un Latvijas biznesa eņģeļu tīkls.

„Pēdējo gadu laikā redzam, ka FinTech spēlē aizvien lielāku lomu stārtapu vidē. Investīcijas un atpazīstamību ir ieguvuši tādi stārtapi kā Holvi, Trustly un TransferWise – tas parāda, ka reģionā ir daudz perspektīvu ideju, kas veido jaunas izpratnes par finanšu pasauli. Mēs gribam šīs idejas izcelt spožākā gaismā. Esam atvērti vēl apslēptiem talantiem, kas nebaidās pieņemt izaicinājumus. Gaidīsim gan mazas, gan vērienīgas  idejas, kas vēlas piedalīties FinTech izaicinājumā!” saka Alise Lezdiņa, TechHub Riga izpilddirektore.

Pieteikumus konkursam var iesniegt, sākot ar 4. martu; iesniegumu pieņemšana turpināsies četras nedēļas.

Sīkāka informācija par «Rietumu FinTech Challange by TechHub Academy» un tā noteikumiem ir pieejama mājaslapā www.rietumufintech.com.    

Rietumu Banka – vadošā Latvijas banka ar vietējo privāto kapitālu, kas specializējas biznesa un privāto kapitālu apkalpošanā. Rietumu Banka sniedz pilnu mūsdienu finanšu pakalpojumu spektru, tai skaitā veic klientu biznesa organizāciju interneta vidē. Organizē reģiona lielāko starptautisko elektroniskās komercijas konferenci eCom21.

TechHub Riga – pirmā un lielākā IT un tehnoloģiju jauno uzņēmumu koprades telpa, kur ikdienā strādā vairāk nekā 30 stārtapu un kas regulāri rīko tādus ar uzņēmējdarbību, tehnoloģijām un stārtapiem saistītus pasākumus kā ikmēneša Mītapi un TechHub Stārtapu Akadēmija.

visas ziņas