Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Biznesa samits Astanā pulcēja investorus un partnerus no Latvijas un Kazahstānas 22.05.2014

20. maijā Astanā notika Latvijas un Kazahstānas uzņēmēju un oficiālo personu tikšanās, kurā tika apspriestas sadarbības perspektīvas biznesa un finanšu sfērā.

Forumu organizēja Rietumu Banka un Rīgas dome.

„Latvijas–Kazahstānas lietišķās tikšanās” dalībnieku uzmanības lokā bija abu valstu sadarbības paplašināšanas iespējas dažādās jomās, Kazahstānas uzņēmēju investīciju priekšrocības Latvijā, brīvo ekonomisko zonu attīstība.

Samitā piedalījās vairāk nekā 300 delegātu: lielāko Kazahstānas un Latvijas pilsētu pašvaldību, ministriju, nodokļu un muitas struktūru, ostu un aviokompāniju vadības pārstāvji, starptautiskie investori, baņķieri, vadības kompānijas, juriskonsulti, nekustamo īpašumu un citu nozaru biznesa struktūru vadītāji.

Foruma noslēgumā Rietumu Bankas pārstāvniecības Kazahstānā vadītājs Jesetžans Kosubajevs atzina: „Mūsu valstis un to ekonomika daudzējādā ziņā papildina viena otru, un tām ir daudz kopīga. Šādas tikšanās ir lieliska iespēja apspriest to, kur mēs atrodamies un kādas ir mūsu nākotnes iespējas un potenciāls. Šoreiz mēs runājām gan par stratēģiskiem, gan praktiskiem aspektiem. Tikšanās apliecināja, ka valstis un uzņēmēji interesējas par jaunām idejām un projektiem.”

Kazahstāna un Latvija veiksmīgi sadarbojas tranzīta un loģistikas jomā, tostarp konteineru pārvadājumu sfērā. Kazahstāna ieņem ceturto vietu pa Latvijas dzelzceļiem pārvadājamo kravu apjoma ziņā un ir vienīgā valsts, kurai ir savs graudu terminālis Ventspils ostā – tas ir Eiropā vienīgais Kazahstānai piederošais objekts, caur kuru graudi tiek nosūtīti uz pasaules tirgiem. Šīs valsts uzņēmēji izmanto arī citu Latvijas ostu iespējas, piemēram, caur Rīgas brīvostu uz Eiropu tiek transportēti lieli dzelzs sakausējumu un citu kravu apjomi.

Abu valstu sadarbība tirdzniecībā un ekonomikā attīstās arī kokapstrādes, farmācijas, pārtikas rūpniecības un citās nozarēs. Kazahstānā ir reģistrēti vairāk nekā 60 kopuzņēmumu ar Latvijas kapitāla līdzdalību – pārsvarā tās ir tirdzniecības kompānijas un finanšu konsultanti.

Šī „Latvijas–Kazahstānas lietišķā tikšanās” ir jau otrais nozīmīgais abu valstu lietišķās sadarbības nostiprināšanas jautājumiem veltītais forums pēdējo gadu laikā. Pagājušajā gadā Almati notika praktisks seminārs „Kazahstānas–Latvijas sadarbība: jaunas biznesa iespējas Eiropā”, kurš arī ieguva plašu rezonansi uzņēmēju aprindās.

http://www.rietumu.lv/press?OpenDocument&nid=C0E967F02B6E2D8CC2257CE100476D43&sub=0

visas ziņas