Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Kamerons atzinīgi vērtē Latvijas vēlmi dziļāk integrēties eiro zonā 27.02.2013
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons atzinīgi vērtē Latvijas vēlmi dziļāk integrēties eiro zonā un atbalsta Latvijas vēlmi iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). To Kamerons paziņoja, ceturtdien Rīgā tiekoties ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu.
 
Latvijas Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā aģentūru BNS informēja, ka Bērziņa un Kamerona tikšanās laikā pārrunātas abu valstu divpusējās attiecības, īpaši akcentējot sadarbību ekonomikas jomā, kā arī Eiropas Savienības (ES) jaunos izaicinājumus jau tuvākajā nākotnē.
 
"Sveicu jūs pirmajā darba vizītē Rīgā. Lielbritānija tradicionāli ir Latvijai nozīmīgs un draudzīgs sadarbības partneris, kā arī dzīvesvieta daudziem latviešiem. Latvija arī turpmāk vēlas attīstīt vēl aktīvāku sadarbību un politisko dialogu ar Lielbritāniju, jo Latvijā ir atsākusies ekonomiskā izaugsme, tāpēc aicinām Lielbritānijas investorus izvērtēt investīciju iespējas Latvijā," sākot sarunu ar Lielbritānijas premjeru, sacīja Latvijas Valsts prezidents. Savukārt Kamerons pateicās Bērziņam par silto uzņemšanu un nodeva sveicienus no Viņas Majestātes karalienes Elizabetes II.
 
Sarunas gaitā abas amatpersonas uzsvēra ciešās un ilgstošās divpusējās attiecības, īpaši ES un NATO partnerībā. Viņi bija vienisprātis par abu valstu divpusējo attiecību lielo potenciālu. Bērziņš minēja, ka lielākā Latvijas emigrācijas kopiena atrodas tieši Lielbritānijā, kurā daudzi Latvijas iedzīvotāji ne tikai strādā, bet arī izglītojas. Kamerons ar Bērziņu bija vienisprātis, ka Lielbritānijā iegūtās prasmes un zināšanas noderēs Latvijas turpmākajai izaugsmei.
 
Pēc Valsts prezidenta Preses dienestā sniegtās informācijas, abas amatpersonas pārrunāja arī Kamerona runu Londonā, kurā Lielbritānijas premjerministrs pauda redzējumu par ES nākotni un Lielbritānijas vietu un lomu tajā. Latvijas Valsts prezidents pauda pārliecību, ka Latvijas un visas Eiropas interesēs ir spēcīga, stabila un vienota Eiropas Savienība. "Man simpatizē vairākas jūsu idejas, kas tika paustas jūsu uzrunās Londonā un Davosā. Mūsu visu interesēs ir Eiropas Savienība ar spēcīgām un līdzvērtīgām dalībvalstīm, spēcīgu Eiropas Savienības institucionālo ietvaru un vienotu un spēcīgu iekšējo tirgu," norādīja Bērziņš.
 
Latvijas Valsts prezidents sarunā ar Lielbritānijas premjeru arī aicināja Lielbritāniju atbalstīt Latvijas pievienošanos OECD, paužot pārliecību, ka Latvija ir starp visspēcīgākajām kandidātēm. Kamerons pauda atbalstu Latvijas vēlmei iestāties OECD un atzinīgi novērtēja Latvijas vēlmi dziļāk integrēties eiro zonā.
http://www.rietumuradio.lv/zinas/kamerons-atzinigi-verte-latvijas-velmi-dzilak-integreties-eiro-zona/
visas ziņas