Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Rietumu Bankas obligācijas 13 miljonu vērtībā iekļaus NASDAQ OMX Baltijas biržā 05.12.2012

No 7. decembra NASDAQ OMX Baltijas biržas Parāda vērtspapīru sarakstā tiks iekļautas AS Rietumu Banka subordinētās obligācijas, informēja NASDAQ OMX biržu grupa. Veicot trīs obligāciju emisijas EUR un USD valūtās, Rietumu Banka no investoriem piesaistīja finansējumu 13 miljonu latu apmērā.

«Rietumu Banka ir trešais uzņēmums, kas šogad reģistrējis jaunas obligācijas NASDAQ OMX Baltijas biržā, un to gatavojas darīt arī vēl citi uzņēmumi,» sacīja Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Baltijas tirgus Biržu daļas vadītāja.

Obligāciju emisija ir viens no kapitāla piesaistes veidiem uzņēmumiem. Uzņēmumu izlaistās obligācijas tiek piedāvātas un pārdotas vietējiem un starptautiskajiem investoriem un iekļautas biržā. Kapitāla piesaiste ar obligāciju emisiju līdzinās aizņēmumam, tikai šajā gadījumā uzņēmums neaizņemas no vienas kredītiestādes, bet no plaša un daudzveidīga investoru loka un uz paša definētiem nosacījumiem - uzņēmums pats nosaka, uz kādu laiku aizņemsies līdzekļus un uz kādiem procentiem, kāda būs aizņēmuma atmaksas kārtība. Piesaistot kapitālu ar obligācijām uzņēmuma nav arī nepieciešams nodrošināt ķīlu.

Obligācijas var emitēt kā valsts un pašvaldības, tā arī uzņēmumi. Lai iekļautu obligācijas NASDAQ OMX Baltijas biržā, piesaistāmajam līdzekļu apjomam jābūt vismaz 200 000 eiro, uzņēmumam jābūt vismaz divu gadu saimnieciskās darbības vēsturei, vismaz pēdējā gada finanšu pārskatam jābūt sagatavotam saskaņā ar starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem.

http://www.db.lv/finanses/bankas/rietumu-bankas-obligacijas-13-miljonu-vertiba-ieklaus-nasdaq-omx-baltijas-birza-383926

visas ziņas