Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Kazahstānas vēstnieks Latvijā apsprieda ar uzņēmējiem ekonomiskās sadarbības perspektīvas 14.12.2014

Rietumu Bankas Centrālajā birojā Kazahstānas vēstnieks Latvijā Bauržans Muhamedžanovs tikās ar Latvijas uzņēmējiem.

Tikšanos bija sarīkojis Latvijas un Kazahstānas biznesa klubs ar Kazahstānas Republikas vēstniecības Latvijā un Rietumu Bankas atbalstu.

Tikšanās galvenās tēmas bija Latvijas un Kazahstānas uzņēmēju sadarbības iespējas un perspektīvākās jomas, kā arī prioritātes un uzdevumi, kurus izvirza Kazahstānas valdība valsts attīstībai tuvākajos gados.

Vēstnieka kungs uzsvēra, ka naftas cenu krišanās pasaulē dēļ Kazahstānai kā valstij, kurā 70% budžeta ieņēmumu ir no naftas pārdošanas, tuvākie gadi nebūs viegli. Ne velti iepriekšējos gados valstī tika radīts „drošības spilvens” jeb Nacionālais fonds, kura līdzekļi tagad tiks izmantoti valsts ekonomikas attīstībai un biznesa atbalstam.

B. Muhamedžanovs kā visperspektīvākās attīstības un starptautiskās sadarbības nozares minēja būvniecību, infrastruktūras attīstību, pārtikas rūpniecību, pārstrādes rūpniecību un zaļo enerģētiku.

Lai gan Kazahstāna atrodas starp divām lielām valstīm – Ķīnu un Krieviju –, tās galvenā tirdzniecības partnere ir Eiropas Savienība. Tirdzniecības apgrozījums starp Kazahstānu un Eiropas Savienību ir 57 miljardi dolāru gadā, kas ir aptuveni divas reizes vairāk nekā starp šo Centrālāzijas valsti un tās lielajām kaimiņienēm. Vēstnieks teica, ka Kazahstānu sadarbības jomā ar Eiropas valstīm īpaši interesē Baltijas valstis. Tas ir saistīts ar šo valstu ģeogrāfisko stāvokli un ostu un tranzīta infrastruktūras esamību to teritorijā.

„Esmu ļoti priecīgs par iespēju nepastarpināti sazināties ar Latvijas uzņēmējdarbības reālajiem pārstāvjiem. Īpaši patīkami ir tas, ka ar daudziem klātesošajiem es nesen tikos Astanā, kur jūs bijāt Latvijas uzņēmējdarbības pārstāvju delegācijas un Rīgas mēra Nila Ušakova vizītes ietvaros. Ceru, ka jūs tad sajutāt Kazahstānas uzņēmēju viesmīlību, labvēlību un atklātību. Mēs Kazahstānā esam priecīgi sveikt ārzemju uzņēmējdarbību. Esmu pārliecināts, ka šādas tikšanās jārīko regulāri, tām būtu jāved mūs uz reāliem rezultātiem un īstenotiem projektiem,” teica B. Muhamedžanovs, sveicot Latvijas uzņēmējus, kas bija ieradušies uz tikšanos.

Vēsturiski Kazahstāna ir svarīgs Latvijas partneris Centrālāzijas reģionā. Starp abām valstīm veidojas veiksmīgas ekonomiskās attiecības, un pēdējos gados šajā jomā vērojams aktivitātes pieaugums, kas tiek veicināts ar politisko kontaktu augsto līmeni, – pagājušā gada vasarā Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš bija Kazahstānā oficiālajā vizītē, šā gada sākumā Kazahstānas ārlietu ministrs Erlans Idrisovs apmeklēja Latviju, bet pavisam nesen, šā gada rudenī, Rīgas mērs Nils Ušakovs kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju viesojās Astanā.

Aktīva politiskā sadarbība starp abām valstīm radījusi labvēlīgu augsni produktīvai ekonomiskajai attīstībai, kuras rezultātus var redzēt, tostarp labā Latvijas un Kazahstānas starpvalstu tirdzniecības apgrozījuma dinamikā.

http://www.rietumu.lv/press?OpenDocument&nid=A16B3EB5A3740FE2C2257DAF0038573F&sub=

visas ziņas