Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Veiksmīga konference Baku – svarīgs solis biznesa attiecību attīstībai ar Latviju 16.06.2013

Jūnijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notika vērienīga uzņēmējdarbības konference „Investīciju klimata attīstība starp „Zīda ceļa” valstīm un Eiropu”.

Konference bija pirmais lielais, šai tēmai veltītais pasākums reģionā un piesaistīja nozīmīgus Eiropas tirgu finanšu, juridisko un konsultāciju pakalpojumu dalībniekus, kā arī Azerbaidžānas, Kazahstānas un Gruzijas vadošo kompāniju vadītājus.

Forumā piedalījās vairāk nekā 200 delegātu no 20 pasaules valstīm, tostarp no Lielbritānijas, Šveices, Austrijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kā arī no Baltijas valstīm. Starp foruma dalībniekiem bija arī Rietumu Banka.

Galvenais pasākuma temats bija investīciju klimata attīstība starp „Zīda ceļa” valstīm un Eiropu, uzņēmējdarbības vadība, nekustamā īpašuma tirgi, starptautiskās uzņēmējdarbības vadības aktuālie jautājumi.

Konference bija lieliski organizēta un sagatavota; organizatoriem izdevās to padarīt par reālu platformu privātās uzņēmējdarbības pārstāvju diskusijām un personīgo sakaru nodibināšanai starp Aizkaukāza un citu reģionu valstu kompāniju top-menedžeriem, valstu un valdību pārstāvjiem.

„Ārējo investīciju piesaistīšana vienmēr ir Azerbaidžānas valdības uzmanības lokā. Lai gan Azerbaidžāna ir salīdzinoši jauna valsts, neatkarības posmā tā ir veikusi garu ekonomiskās attīstības ceļu,” konferences atklāšanā teica Azerbaidžānas Ekonomiskās attīstības ministrijas departamenta vadītāja vietnieks Natigs Gasanovs. Saskaņā ar viņa teikto, reformas, kas pēdējos gados tiek veiktas Azerbaidžānā, ir vērstas uz investīciju klimata uzlabošanu un likumdošanas aktu pilnveidošanu šajā jomā.

„Darbojoties šajā reģionā ne pirmo gadu, mēs, balstoties uz mūsu klientu piemēru un pieredzi, esam pārliecinājušies, ka Azerbaidžāna ir ieinteresēta ārzemju investīciju piesaistīšanā – gan valsts, gan privātās uzņēmējdarbības līmenī. Pateicoties jūtamiem investīciju klimata uzlabojumiem, ārzemju kompānijas, tostarp Latvijas uzņēmumi, paplašina savu klātbūtni Azerbaidžānā; tie šeit izmanto savu pieredzi un know-how. Visaktīvākās sadarbības jomas starp mūsu valstīm pašlaik ir banku nozare, tehnoloģiju un IT sektors, kā arī būvniecība,” konferencē paziņoja Rietumu Bankas valdes loceklis Renāts Lokomets.

Kā sacīja Lokometa kungs, Rietumu Bankas pārstāvji konferences laikā piedalījās vairākas lietišķās tikšanās un pārrunās ar Azerbaidžānas uzņēmējdarbības aprindu un banku apvienības pārstāvjiem. Šo pasākumu laikā tika apspriesti iespējamie projekti starptautiskās sadarbības jomā un ar to saistītie praktiskie jautājumi.

http://www.rietumu.lv/press?OpenDocument&nid=CA7D60B11F855F89C2257B8D004DBEAF&sub=0

visas ziņas