Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Eurostat: Latvija eksporta pieauguma līdere ES 14.01.2013

2012. gada pirmajos desmit mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgu laika posmu, Latvijas eksporta apjomi pieauguši par 15%, kas ir straujākais kāpums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotie dati.

Otrajā vietā ES, pēc eksporta apjomu pieauguma, minētajā laika posmā ir Lietuva un Grieķija – abās šajās valstīs reģistrēts eksporta pieaugums 13% apmērā. Savukārt trešajā vietā atrodas Slovākija – šajā valstī 2012. gada desmit mēnešos, salīdzinot ar analoģisku periodu 2011. gadā, tika reģistrēts eksporta kāpums 11% apmērā. Latvijas kaimiņvalsts Igaunijas eksports audzis par 5%.

Eksporta apjoma kritums tika reģistrēts tikai Luksemburgā – šajā valstī minētajā laika posmā eksports krities par 4%.

Eksporta apjomi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2012. gada desmit mēnešos nemainīgi saglabājušies vienā ES valstī – Rumānijā.

Latvija ir arī līdere ES importa apjomu pieauguma ziņā. 2012. gada desmit mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmajiem desmit mēnešiem, Latvijā importa apjomi auguši par 14%. Otrajā vietā ES atrodas Bulgārija, Malta un Apvienotā Karaliste (visās valstīs pieaugums +11% apmērā), savukārt trešajā vietā atrodas Lietuva un Igaunija, kurā imports audzis par 9%

http://www.db.lv/finanses/makroekonomika/eurostat-latvija-eksporta-pieauguma-lidere-es-386004

visas ziņas