Jaunumi

RB Investments ir Baltijas valstīs viens no lielākajiem uzņēmumiem korporatīvo konsultāciju un finanšu nozarē.

Standard & Poor's atkal paaugstina Latvijas kredītreitingu 11.11.2012

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s (S&P) ir pieņēmusi lēmumu paaugstināt Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi, nosakot arī reitingam pozitīvu nākotnes prognozi.

Latvijas novērtējums ilgtermiņa un īstermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā ir paaugstināts no BBB-/A-3 uz BBB/A-2. Savukārt novērtējums naudas brīvajai plūsmai un konvertācijai ir paaugstināts no A- uz A.

«Šis ir nozīmīgs Latvijas tautsaimniecības attīstības novērtējums un būtisks signāls ārvalstu investoriem. Esmu gandarīts par šo lēmumu, jo patlaban vairumam Eiropas Savienības valstu kredītreitings gluži pretēji − tiek samazināts. Latvija spēj apliecināt konsekventas politikas īstenošanu, sakārtojot savas publiskās finanses, samazinot pārmērīgo budžeta deficītu, kā arī nodrošinot stabilu un prognozējamu nodokļu sistēmu. Jau vairākus gadus Latvijas makroekonomiskie un fiskālie rādītāji konstanti ir labāki nekā tiek prognozēts,» norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Standard & Poor’s  savu lēmumu pamato ar Latvijas politiskās vides uzlabošanos, kā arī valdības noteikto fiskālo disciplīnu, samazinot pārmērīgo valsts budžeta deficītu no 8,2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2010. gadā līdz 1,6% no IKP 2012. gadā.

Reitingu aģentūras paziņojumā norādīts, ka Latvijas ekonomiku tā redz kā vienu no elastīgākajām un noturīgākajām visā Eiropas Savienībā. Standard & Poor’s ir pieņēmusi lēmumu paaugstināt kredītreitingu, pamatojot to ar Latvijas ekonomikas straujo atveseļošanos pēc sociālekonomiskās krīzes.

Aģentūra prognozē, ka Latvijas vispārējās valdības parāds nākotnē samazināsies, strauji  uzlabosies valsts fiskālie rādītāji, kā arī valsts tautsaimniecības izaugsme aizvien mazāk būs atkarīga no ārējā parāda finansēšanas. Standard & Poor’s arī redz, ka vidējā termiņā turpinās uzlaboties pozitīvās izmaiņas Latvijas privātajā sektorā, kā arī labākus rezultātus uzrādīs inflācija.

Finanšu ministrs Andris Vilks pauž, ka patlaban ir ļoti svarīgi neatkāpties no izvirzītā mērķa, lai, kopīgi strādājot, piesaistītu papildu investīcijas tautsaimniecībai, radītu jaunas darba vietas un tādējādi vairotu iedzīvotāju labklājību.

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard & Poor’s Latvijas kredītreitingu nākotnē varētu paaugstināt vēl, ja Latvijas finanšu un inflācijas rādītāji saglabāsies atbilstoši Māstrihtas kritērijiem un Latvija 2014. gadā 1. janvārī tiks uzņemta eirozonā, norāda Finanšu ministrija.

http://www.db.lv/finanses/standard-poor-s-atkal-paaugstina-latvijas-kreditreitingu-382248

visas ziņas